Çilingir; anahtar ve kilit gibi ince demircilik işlerini yapan zanaatçıya verilen isimdir. Tarih boyunca, kilitli kalmış kapıları maymuncuk ile açma ve bozuk kilitleri onarma gibi işlere odaklanılmıştır.  

 Çilingir kilit işinde usta olmuş kişidir. Her koşulda kilidin iç yapısını ezbere bilen ve değişik metotlar geliştirerek, kilitleri açabilen zanaatkardır. Değişik tipte üretilmiş kilit gördüğünde, kafasında iç yapısını canlandırır ve hasarsız bir şekilde kilitleri açabilir. Çilingirlik, işinde zaman içerisinde iyice ustalaşmış olan ve de temeli anahtarcılıktan gelen bir meslek dalıdır.  

  

 Çilingirin sözlük anlamına bakıldığında, demircilik işi yapan ustaya verilen addır. Eskiden beri çilingirler, hem kapı açan; hem de ince işçilik neticesinde, anahtar yapan ustalara denilmektedir.  

  

 İçinde Bulunduğumuz Çağda Çilingirlik Mesleği  

  

 Çilingir, hiç şüphesiz tarih boyunca hep ihtiyaç duyulan bir zanaatkar olmuştur. Zor zamanlarda ve kilit sorunlarında; akla ilk gelen uzmandır. Çilingir demek, eski yıllara dayanan en klasik mesleklerden birisidir. 

  

 Eski yıllarda çilingirlik ve anahtarcılık işleri ile, çilingir işi yapan demirciler ilgilenirdi. Kapı kilidini tamir eden, zarar vermeden açan ve kilidini takan kişilerdi. Günümüz teknolojisinde ise, en üst düzeyde profesyonel çilingirler; bu işlerle ilgilenmektedir. Artık kapılarınız, kilitli kaldığında daha kolaylıkla ve profesyonel hizmetlerle açılmaktadır. Günümüzde verilen en üst düzeyde çilingir hizmetleri ile, kilit sorunları; sorun olmaktan artık iyice çıkmıştır.  

  

 Çilingir Ne Yapar?  

 

Çilingirin, insan hayatına; zor zamanlarda birçok kazanımı bulunur. Çilingir 

 – Anahtarınızı kaybettiğinizde kapınızı açan kişidir.  

 – Kapınızın kilidi arızalanınca değiştiren kişidir.  

 – Gece kapıda kaldığınızda hizmet veren kişidir.  

 – Apartman kapısı kilidinizi değiştiren kişidir. 

  

 Profesyonel ve Güvenilir Çilingir Hizmetlerinin Önemi  

  

 Bir çilingir ustasında olması gereken bazı özellikler vardır.  

 – Çilingir ustasının; dikkatli, sabırlı ve de sorumluluk sahibi olması gerekmektedir.  

 – Müşteriye verilecek hizmetin tüm aşamalarında gerekli açıklamaları yaparak, güven vermek; bu işte önem arz eder. 

 – Her zaman müşterinin güvenliği ön planda tutulmalıdır. 

 – Çilingirin, sabıka kaydının olmaması önemlidir. 

 – Çilingirin herhangi bir sağlık sorununun da, olmaması gerekir.  

 – Elini en iyi ve pratik bir şekilde kullanması şarttır. 

 – Kilitler ve şekillerle ilgili detayları çok iyi bilmelidir. 

 – Bir çilingir ustası; kesinlikle hızlı, güvenilir olmalı ve pratik çözümler üreterek, gerekli sertifikalara sahip olmalıdır.  

 Yukarıda belirttiğimiz ve de bir çilingir ustasında bulunması gereken tüm hususlar, hizmetlerimizdeki profesyonel kadromuzda mevcuttur. Tüm bu hususlar, güvenilir ve profesyonel çilingir hizmetlerinin teminatı durumundadır.  

  blank

 Çilingir Hizmetlerinde Güven Faktörü 

  

 Çilingir hizmetlerinde, piyasada kaçak olarak çalışan çilingirlere özellikle dikkat edilmelidir. Seyyar ya da korsan olarak çalışan çilingirlere dikkat etmek, büyük önem arz eder. Korsan çilingirler herhangi bir yere kaydı olmadıkları için, daha sonrasında müşterilerin evlerini soymaktadır. Bu yüzden, güvenilir bir hizmet; her şeyden daha önemlidir. 

  

 Çilingir güvenilir, kayıtlara uygun ve profesyonel olmalıdır. Eğer kaydı varsa zaten çilingir güvenilirdir, fakat herhangi bir resmi kaydı yoksa; müşteriye zararlı olabilirler. Kapınızı açtırmadan ya da kilidini değiştirmeden önce, kesinlikle yetkili bir çilingire danışmak; bu yüzden önemlidir.  

 Hizmetlerimizde; güvenilir, kayıtlara uygun, sertifikalı ve yetkin hizmet vermekteyiz. Profesyonel çilingir hizmetlerimizi, müşterilerimizle güvenilir bir şekilde buluşturmaktayız.  

  

 Çilingir Hizmetlerimiz  

  

 – Yüksek güvenlikli otomobil kapısı açma işlemi, çilingir hizmetlerimiz sayesinde mümkündür.  

 – Kilitlerin montajı kolayca yapılır.  

 – Evlerde anahtarları kaybolan, kırılan ya da kilidi bozulan çelik kasaları açmak; hizmetlerimizle mümkündür.  

 – Şifreli çelik kasa açmak mümkündür.  

 – Anahtarı kaybolmuş yahut kilitli kalmış ve açılmayan kapıları açmak, verdiğimiz önemli hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.